Projekt V – etui na czytnik Kindle

Hej! Nie mogę uwierzyć w to, że luty już się skończył. Jest taka teoria, która mówi o tym, że wraz z wiekiem czas płynie coraz szybciej. Biochemicy twierdzą, że po 20 roku życia w wyniku zmniejszenia się ilości nowych bodźców, wzrasta ilość uwalnianej dopaminy. Dopamina to neuroprzekaźnik, który powoduje m.in., że postrzegany przez nas upływ czasu przyspiesza (po więcej odsyłam tutaj). Jeżeli przed 30-tką wydaje mi się, że czas pędzi, to wolę nie pytać co to będzie za 20 lat. W lutym serwisowałam maszynę więc mój czas na szycie był bardzo ograniczony. Serwis zabrał mi maszynę na dwa tygodnie, ale zdążyłam jeszcze uszyć etui na czytnik Kindle.

Tutorial

Szycie tego etui, pomimo grubych warstw nubuku, było w gruncie rzeczy lekkie, łatwe i przyjemne. Tutorial, z którego korzystałam możecie znaleźć tutaj – klik. Jedyną rzeczą jaką dodałam od siebie było wykończenia wnętrza zwykłym kawałkiem dresówki. Dresówka nie siepie się tak bardzo i w efekcie uzyskałam ładny środek. Wiadomo, etui nie jest idealne, ale za to jedyne w swoim rodzaju.

Wypełnienie powinno być nieco sztywniejsze, ale niestety nie udało mi się go znaleźć stacjonarnie i wykorzystałam to co było. Nie jest łatwo, gdy kupujący nie wie co kupuje, a sprzedawca nie wie co sprzedaje.
Zdjęcie przedstawia test szorstkości materiału.
Ten szew był najtrudniejszy bo materiał ledwie mieścił się pod stopką.
Wnętrze etui. Podszewka wybrana nieprzypadkowo.

Tote bag

Z tego samego nubuku planuję uszyć torbę typu tote bag. Mam już wykrój, mam już projekt i na pewno będzie to kolejne wyzwanie bo chcę ten wykrój nieco zmodyfikować. Teoretycznie przeróbka będzie kosmetyczna, ale spodziewam się problemów bo będzie to moje pierwsze spotkanie z torebką. I z zamkiem. Nim zabiorę się za torbę, pokażę Wam jeszcze z czym walczę od dobrego tygodnia. Walka jest zacięta, ale szala zwycięstwa przechyla się pomału na moją stronę. Do usłyszenia!

Zdjęcie w banerze pochodzi z Freepik.com.

0 comments
4 likes
Prev post: Trendy na wiosnę 2019Next post: Projekt VI – bluzka z szerokimi rękawami

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kto bloguje?

Nat

Hej, witaj na moim blogu! W poszukiwaniu odskoczni od rutyny życia codziennego postanowiłam założyć bloga i nauczyć się szyć na maszynie. Stawiam dopiero pierwsze kroki, ale okazuje się, że szycie wciąga i pochłania w zupełności! Blog to mój szyciowy dziennik, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, to kliknij w link. Dowiedz się więcej o blogu...

Jestem też tutaj
Najnowsze posty
Archiwum